PŘEHLEDY A SROVNÁNÍ PŘÍSTROJŮ

Někdy není zrovna jednoduché rozhodnout se mezi více přístroji, a vybrat si pouze jeden jediný – tím spíše když je jich v portfoliu KitchenAid tolik! 🙂

Připravila jsem si tedy pro Vás několik jednoduchých a přehledných srovnání, které Vám alespoň trochu nastíní rozdíly mezi jednotlivými přístroji, a usnadní Vám tak případné rozhodování.

Přehledů a porovnání bude časem přibývat. Pokud zde nyní nenalezte to, co Vás zajímá, napište svůj návrh do komentářů, nebo využijte kontaktních údajů uvedených na blogu (vlevo dole).ARTISAN vs. P2

P120411_5z

První rozdíl mezi jednotlivými přístroji KitchenAid, který bych Vám ráda vysvětlila, je označení přístrojů KitchenAid.

Pokud váháte při výběru např. mezi dvěma stolními či tyčovými mixéry, jistě si všimnete, že kromě kódu výrobku se liší také názvem.

Nejčastěji se tak setkáte se dvěma řadami kuchyňských přístrojů KitchenAid, tedy s řadou Artisan a řadou P2.

Artisan: je prémiová řada KitchenAid. Jedná se o nejvyšší dostupnou řadu v Evropě a vyniká jak jedinečným designem, tak nadstandardními funkcemi přístroje, a v neposlední řadě také prémiovým materiálem, ze kterého je daný výrobek vyroben. Přístroje z řady Artisan jsou tak robustnější, těžší a dostupné ve více barevných variantách, včetně speciálních metalických či perleťových odstínů, které jsou pro tuto prémiovou řadu typické.

P2: je označení pro standardní řadu KitchenAid. V žádném případě se nejedná o tzv.“dvojkové zboží“! KitchenAid dvojkové zboží nevyrábí 🙂  Řada P2 je cenově dostupnější řada KitchenAid. Ve většině případech se výkonem nijak neliší od řady Artisan. Rozdíl bývá až v počtu funkcí (řada P2 nedisponuje některými z nadstandardních funkcí, kterými se pyšní produkty řady Artisan), v použitém materiálu (lehčí a méně náročnější slitiny kovů – přístroje P2 tedy nejsou tak těžké a robustní jako u řady Artisan) či především v barevné škále přístrojů. Barevných variant je u řady P2 k dispozici v průměru 4 – 5. Řada P2 nedisponuje metalickými či perleťovými odstíny!

Budete-li tedy hledat rychlovarnou konvici ke svému kuchyňskému robotu v barvě „červená metalíza“ nebo „matně perlová“, mezi výrobky z řady P2 budete hledat marně.

Co jsou to ty nadstandardní fukce?

Ráda bych objasnila zmíněné funkce, které má řada Artisan „navíc“. Například porovnáte-li toustovač řady Artisan a toustovač řady P2: Toustovač Artisan se sám zapne, jakmile zaznamená, že jste vložili pečivo. Po dokončení zvoleného způsobu nahřívání Vám pečivo vyjede nahoru, a pokud si jej nevyzvednete do pár sekund, zajede zpět a bude jej nahřívat, dokud si pro pečivo nepřijdete. (proces ohřívání zopakuje celkem 3x) Pokud na toustovač úplně zapomenete, po určité době se sám vypne. Stručně řečeno: toustovač Artisan myslí za Vás.

U toustovače P2 vše děláte manuálně. Tedy: vložíte pečivo, zmáčknete tlačítko, mřížka s pečivem zajede do přístroje….po dokončení zvoleného programu upozorní signálem, ovšem pokud budete chtít mřížku s pečivem vyjet nahoru, opět musíte zmáčknout tlačítko. A pokud budete chtít pečivo udržovat teplé, opět se musíte s přístrojem dorozumět pomocí zmáčknutí tlačítka. Je tedy vyžadována větší míra „spoluúčasti“ 🙂

A teď k jednotlivým přístrojům….KUCHYŇSKÉ ROBOTY

srovnani_roboty_ jitka oprava2 na blog

Nejdříve se pojďme podívat na rozdíl mezi jednotlivými kuchyňskými roboty KitchenAid.

Z přehledu je jasně patrné, že pro domácí použití je určena pouze řada Artisan. Na přístroje je totiž záruka 5 let.

Do provozu je určen model Heavy Duty, který se výkonem od Artisanu téměř neliší. Záruka na tyto přístroje je pouhý rok!

Model Professional je určen do provozu, kde jsou vyžadovány bezpečnostní prvky jako bezpečnostní rychlovypínač či ochranná klec.

Přídavné příslušenství je použitelné u všech typů kuchyňských robotů KitchenAid (u modelu Professional je při použití některých typů příslušenství nutné demontovat ochrannou klec).

Kompletní nabídku kuchyňských robotů KitchenAid naleznete zde: http://kitchenaid.cz/3-kuchynske-robotyMIXÉRY

blendery

Zde je přehledné srovnání všech dostupných mixérů KitchenAid (obohacené o novinku: mixér s magnetickým pohonem) 🙂

 A vzhledem k tomu, že se v souvislosti s mixéry často ptáte také na sekáček P2, zařadila jsem jej do srovnávací tabulky k mixérům…

Ceny uvedené v EURECH se mohou na našem e-shopu mírně lišit podle aktuálního kurzu.

Kompletní nabídku naleznete zde: http://kitchenaid.cz/5-mixeryFOOD PROCESSORY

srovnani_food_processor jitka oprava

Srovnání dostupných food processorů KitchenAid.
U modelů Artisan se cena liší podle barevných variant – v tabulce je cena za základní barvu (metalické odstíny jsou za vyšší cenu).

Ceny uvedené v EURECH se mohou na našem e-shopu mírně lišit podle aktuálního kurzu.

Kompletní nabídku naleznete zde: http://kitchenaid.cz/6-food-processoryODŠŤAVŇOVAČE

srovnani_odstavnovace na blog Jitka

Srovnání dostupných odšťavňovačů KitchenAid.
U modelů Artisan se cena liší podle barevných variant – v tabulce je cena za základní barvu (metalické odstíny jsou za vyšší cenu).

Ceny uvedené v EURECH se mohou na našem e-shopu mírně lišit podle aktuálního kurzu.

Kompletní nabídku naleznete zde: http://kitchenaid.cz/114-odstavnovaceP140039_3z


Další srovnání a přehledy pro Vás již připravuji a v průběhu příštích týdnů budu tento článek editovat a doplňovat 🙂

Údaje uvedené v tabulkách slouží pouze pro zběžný přehled, více informací k jednotlivým produktům naleznete na našich stránkách zde: www.kitchenaid.cz