LEGRAČNÍ BRAMBOROVÝ SALÁT

Přinášíme vám vítězný recept naší letošní vánoční soutěže se zadáním: „Ztvárněte svůj nejoblíbenější vánoční film, nebo pohádku pomocí jídla.“
Výherkyně Natalja Makovoz pojala úkol po svém a ingredience na vánoční bramborový salát přetvořila se špetkou legrace na její vánoční srdcovku, a to film „Sám doma“.
Jak sama uvádí, je to film jejího dětství a vždy ji připomíná domov. Odměnou za tento výtvor jí bude nový člen domácnosti,  kuchyňský robot KitchenAid 5KSM125EAC.

 

 

 

 

Ingredience:

1 kg salátové brambory
2 vajíčka
1 červená řepa

okurka, mrkev, cibule, list mořské řasy Nori, paprika, rajče
rýže
tagliatelle
želatina

 


Postup:
Brambory uvaříme ve slupce v osolené vodě doměkka, necháme trochu vychladnout a pak nastrouháme na hrubém struhadle.
Dochutíme pepřem, solí, trochou octa a jednou lžíci oleje.
Pomocí rukou a lžičky tvarujeme obličej nebo jiný tvar.

Vajíčka uvaříme natvrdo a vykrojíme z nich oči.

Na oblečení použijeme uvařenou červenou řepu rozmixujeme s trochou vody, dochutíme a rozpustíme v ní želatinu, necháme nabobtnat pak zahřejeme na mírném ohni, nalijeme na rovný povrch a necháme vychladnout. Dále použijeme na vykrajování zorniček a oblečení.

Papriky, mrkev, okurku a cibuli nakrájíme na potřebné tvary, rýži a těstoviny uvaříme podle návodu v osolené vodě a použijeme na zdobení postaviček.

Salátek doplníme dalšími ingrediencemi podle chutí a představ. Na oči jsem použila hřebíček, modré zorničky je směs vývaru, modré spiruliny a želatiny.

 

Všechno je jedlé, zapotřebí je jen dobrá nálada a trochu volného času.
Je to zábava a děti jsou nadšené . 🙂