KŘEHKÉ ŠÁTEČKY S POVIDLY

Den začíná ránem, ke kterému patří také vydatná snídaně, jež nás na celý náročný den správně nastartuje, a neumím si představit lepší snídani než nadýchané čerstvé domácí šátečky 🙂 

Těsto je jednoduché, perfektně se s ním pracuje, pěkně lístkuje a na rozdíl od kupovaného listovaného těsta neobsahuje palmový olej..

SONY DSC


Ingredience:

250 g tvarohu 

250 g másla (změklého)

250 g hladké mouky

moučkový cukr

povidla na náplň

1 vejce na potření


Všechny suroviny zpracujte v kuchyňském robotu KitchenAid stromečkovou metlou na nejnižší rychlost, dokud vám nevznikne hladké těsto.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC
Na pomoučněné pracovní desce rozválejte 3 mm placku, kterou nakrájejte na čtverečky, naplňte povidly či marmeládou (nebo pudingem – podle toho, co máte rádi) a tvořte šátečky. Okraje zalepte koncem vidličky.

SONY DSC

 

Šátečky rozložte na nepřilnavý pečící plech KitchenAid, který nemusíte vymazávat ani dávat pečící papír, těsto se opravdu nepřilepí, vyzkoušeno… :-)
Potřete rozšlehaným vajíčkem.

SONY DSC

Troubu rozehřejte na 190-200 stupňů a pečte do zlatohněda. Před podáváním zlehka pocukrujte.

SONY DSC

Dobrou chuť 🙂Recept pro Vás připravila Martina Mazalová z blogu „V kuchyni obyčejné ženy“.

Další recepty autorky s použitím kuchyňských přístrojů KitchenAid naleznete zde: http://blog.kitchenaid.cz/?author=3

5KSM150-a-l-m

Přístroje a produkty použité v receptu:

Kitchenaid robot Artisan 4,8 l v odstínu „mandlová“

Nepřilnavé pečící plechy KitchenAid
RECEPT K TISKU

KŘEHKÉ ŠÁTEČKY S POVIDLYIngredience:

250 g tvarohu 

250 g másla (změklého)

250 g hladké mouky

moučkový cukr

povidla na náplň

1 vejce na potření


Všechny suroviny zpracujte v kuchyňském robotu KitchenAid stromečkovou metlou na nejnižší rychlost, dokud vám nevznikne hladké těsto. Na pomoučněné pracovní desce rozválejte 3 mm placku, kterou nakrájejte na čtverečky, naplňte povidly či marmeládou (nebo pudingem – podle toho, co máte rádi) a tvořte šátečky. Okraje zalepte koncem vidličky.  Šátečky rozložte na nepřilnavý pečící plech KitchenAid, který nemusíte vymazávat ani dávat pečící papír, těsto se opravdu nepřilepí. Potřete rozšlehaným vajíčkem. Troubu rozehřejte na 190-200 stupňů a pečte do zlato hněda. Před podáváním zlehka pocukrujte.

SONY DSC