CUPCAKES PODLE ELVISE PRESLEYHO

Když chcete muži podstrojit něco sladkého, musíte si být skutečně jistá tím, že velmi dobře znáte jeho chutě. Zatímco my ženy milujeme sladké na všechny způsoby, u mužů to bývá mnohdy jinak. Jsou tři možnosti: buď chlap sladké miluje, nebo je jeho vztah ke sladkému spíše vlažný, anebo jej vyloženě nemusí.

A to je kategorie také mého manžela, který tvrdí, že nejlepší koláč je řízek 🙂 A takovému chlapovi něco napéct je opravdu oříšek! 😀 Ovšem i v těchto případech mám pro vás, dámy, elegantní řešení, se kterým se zavděčíte téměř každému, ať už má chutě jakékoli! 🙂


„Elvis Presley údajně miloval kombinaci banánů, arašídového másla a … slaniny! 🙂 A tak na jeho počest vznikl tento recept na košíčky.“


Blíží se svátek sv. Valentýna a tak jsem si pro vás připravila recept, kterým zalahodíte právě vašim drahým polovičkám. Ani ne tak jejich oku, jako především chuťovým buňkám 🙂 Nemyslím si totiž, že nějaký načančaný koláček je právě to, čím zabodujete, většinou si ani nevšimnou vaší snahy, ale pokud bude chuť takového cupcaku báječná, máte muže zcela v hrsti a budete jeho bohyní! 🙂 Ověřeno 😀

Inspirovala jsem se u Elvise Presleyho a „Košíčkových válkách“ (televizní pořad orig. „Cupcake Wars“). Milovala jsem ten pořad, a především ty kombinace, které tam šikovné cukrářky vymýšlely. A Elvise přece milujeme všechni, proto mě nejvíce zaujal právě tento nápad 🙂 Jak jsem se totiž dozvěděla, Elvis údajně miloval kombinaci banánů, arašídového másla a světe div se – slaniny! 🙂 A tak na jeho počest vznikl tento recept. 🙂

                  a cupcake z hora jeden

a cupcake jeden z pr.


Ingredience:

300 g hladké mouky

2 čajové lžičky jedlé sody

špetka soli

3 zralé banány

220 g hnědého cukru

120 g másla

4 vejce

125 ml kysané smetany

1 lžíce vanilkového extraktu (nebo 1 vanilkový cukr)

Krém:

250 g másla

250 g tvarohu 

150 g práškového cukru

200 g arašídové pomazánky (asi 4 vrchovaté polévkové lžíce)

+ opečené plátky slaniny


 


Troubu si předehřejte na 180°C. Formu na muffiny KitchenAid si vyložte papírovými košíčky.

V míse kuchyňského robotu KitchenAid smíchejte všechny suché ingredience kromě cukru, tedy mouku, sůl a jedlou sodu.

V druhé míse vyšlehejte máslo s cukrem, přidejte po jednom vejce (další přidejte vždy až tehdy, když je to předešlé dobře rozmíchané).

a cupcake banany

Poté přidejte rozmačkané banány, smetanu a vanilku.

a silvester odpal. cesto

Do takto vzniklé tekuté směsi postupně přisypávejte připravenou sypkou směs mouky, dokud vám nevznikne hladká jednolitá hmota.

Tou pak naplňte košíčky do 2/3 svého objemu.

a cupcake vo forme cesto

Pečte cca 25 minut.

a cupcake forma inak hotové

Hotové cupcaky nechejte vychladnout a mezitím si připravte krém.

V míse kuchyňského robotu KitchenAid vyšlehejte pomocí balónové metly máslo s cukrem, a jakmile je směs bílá a našlehaná, přidejte tvaroh. Nakonec vmíchejte také arašídový krém.

 Pastry_Cream_7205 Pastry_Cream_7198

Směsí naplňte cukrářský sáček a košíčky ozdobte.

a cupcake dva na pozadí

a cupcake z hora jeden

Na ozdobu použijte také zmíněnou slaninu, kterou jste si předem orestovali do křupava. Nalámejte ji na menší kousky a umístěte na vrch košíčků.

a cupcake opečená slan.

a cupcake forma

Věřím, že se vám recept podaří a že s ním sklidíte velký úspěch! 🙂

a cupcake etažér 2a cupcake srdce z nich

a cupacake odkrojený kúsok a cupcake jeden z preduRecept pro Vás připravila Martina Schmidtová z blogu „tinajedoma“.

Další recepty a tipy autorky s použitím přístrojů KitchenAid naleznete zde: http://blog.kitchenaid.cz/?author=2

Bloggerku můžete sledovat také na Instagramu: https://www.instagram.com/tinajedoma/

5KSM150-a-l-m

Přístroje použité v receptu:

kuchyňský robot KitchenAid 4,8 l

pečící plech na muffiny KitchenAidRECEPT K TISKU

CUPCAKE PODLE ELVISEIngredience:

300 g hladké mouky

2 čajové lžičky jedlé sody

špetka soli

3 zralé banány

220 g hnědého cukru

120 g másla

4 vejce

125 ml kysané smetany

1 lžíce vanilkového extraktu (nebo 1 vanilkový cukr)

Krém:

250 g másla

250 g tvarohu 

150 g práškového cukru

200 g arašídové pomazánky (asi 4 vrchovaté polévkové lžíce)

+ opečené plátky slaniny


Věděli jste, že Elvis Presley údajně miloval kombinaci banánů, arašídového másla a … slaniny? 🙂 Na jeho počest vznikl tento recept na košíčky. 

Troubu si předehřejte na 180°C. Formu na muffiny KitchenAid si vyložte papírovými košíčky. V míse kuchyňského robotu KitchenAid smíchejte všechny suché ingredience kromě cukru, tedy mouku, sůl a jedlou sodu. V druhé míse vyšlehejte máslo s cukrem, přidejte po jednom vejce (další přidejte vždy až tehdy, když je to předešlé dobře rozmíchané). Poté přidejte rozmačkané banány, smetanu a vanilku. Do takto vzniklé tekuté směsi postupně přisypávejte připravenou sypkou směs mouky, dokud vám nevznikne hladká jednolitá hmota. Tou pak naplňte košíčky do 2/3 svého objemu. Pečte cca 25 minut. 

Upečené cupcakes nechejte vychladnout a mezitím si připravte krém. V míse kuchyňského robotu KitchenAid vyšlehejte pomocí balónové metly máslo s cukrem. Jakmile je směs bílá a našlehaná, přidejte tvaroh a nakonec vmíchejte také arašídový krém. Směsí naplňte cukrářský sáček a košíčky ozdobte. Na ozdobu použijte také zmíněnou slaninu, kterou jste si předem orestovali do křupava. Nalámejte ji na menší kousky a umístěte na vrch košíčků.

a cupacake odkrojený kúsoka cupcake jeden z predu