DOMÁCÍ KOKOSOVÉ MLÉKO

Ti z vás, kteří se snaží nahradit klasické mléko mléky rostlinnými, mi určitě dají zapravdu, že to není žádná extra levná záležitost. Prošla jsem si testováním všech druhů od sójového až po mandlové a osobně mi nejvíc „sedlo“ právě kokosové mléko.

Jak už to bývá, právě mnou finálně zvolené kokosové se shání nejhůře, je poměrně dost drahé a k tomu navíc obsahuje složky, které v mléku mít opravdu nemusím… Proto jsem dnes udělala takový malý pokus a zkusila si kokosové mléko vyrobit doma, vlastními silami. Respektive společnými silami – největší podíl na tom měl můj mixér, jak jinak 🙂 To, že k tomu potřebujete dobrý mixér, totiž opravdu nebudu zastírat. Já si v posledních dnech užívám svůj nový mixér KitchenAid Artisan v mandlovém odstínu, který jsem dostala od mých nejmilejších k narozeninám:-)

Napoprvé jsem zkusila menší množství, ale příště už pojedu „naplno“. Mléko je vynikající a hlavně, není slazené, jako jeho kamarádi z obchodu.

SONY DSC 

Příprava je velmi snadná a rychlá.


Ingredience:

1 šálek mletého kokosu

2 šálky vody


Suroviny jsou jednoduché, stejně tak dodržení základního poměru: Na 1 šálek mletého kokosu budete potřebovat přibližně 2 šálky vody.

SONY DSC

SONY DSC

Obě ingredience společně mixujte ve stolním mixéru KitchenAid asi 1-2 minuty, až se začne objevovat na stěnách mixéru povlak podobný smetaně.

SONY DSC

Ještě chvíli mixujte a poté sceďte, nejdřív přes cedník (zbytkový kokos zachycený v cedníku ještě pořádně vymačkejte).

SONY DSC

Poté můžete zcedit také přes gázu, aby bylo mléko zcela hladké a bez kousků.

 SONY DSC

Zbytkovou kokosovou drť nechejte vyschnout a použijte případně při pečení… 🙂

Dobrou chuť 🙂


 Recept pro Vás připravila Martina Mazalová z blogu „V kuchyni obyčejné ženy“.

Další recepty autorky s použitím kuchyňských přístrojů KitchenAid naleznete zde: http://blog.kitchenaid.cz/?author=3

5KSM150-a-l-m

Přístroje použité v receptu:

stolní mixér KitchenAid Artisan 5KSB553 v odstínu „mandlová“