VELKÝ NEBO MALÝ, anebo jak si správně vybrat kuchyňský robot do DOMÁCNOSTI

Mezi vaše nejčastější dotazy patří: 

„Jaký robot si mám vybrat? Máte k dispozici tolik typů a já se v tom nevyznám“…

Abychom vám rozhodování alespoň částečně ulehčili, zde je shrnutí naší nabídky.  

MG_7292_eliOKPro DOMÁCÍ použití je určena pouze řada ARTISAN a na tyto přístroje je záruka 5 let.

.

Do PROVOZŮ (restaurace, cukrárny, školy, školky apod.) je určen model HEAVY DUTY, který se výkonem od Artisanu téměř neliší. Rozdíl je v jednodušším provedení, kde nejsou přítomny designové prvky a rovněž je dostupný v menším množství barevných variant. Záruka na tyto přístroje je pouhý 1 rok

Model PROFESSIONAL je rovněž určen do provozu, speciálně tam, kde jsou vyžadovány bezpečnostní prvky jako bezpečnostní rychlovypínač či ochranná klec.

Přídavné příslušenství je použitelné u všech typů kuchyňských robotů KitchenAid (u modelu Professional je při použití některých typů příslušenství nutné demontovat ochrannou klec).

srovnani_roboty_ jitka oprava2 na blog
Teď se podíváme, jak to s těmi „Artisany“ konkrétně je, a proč je dostupných rovnou šest typů kuchyňských robotů Artisan. 

Vysvětlíme vám rozdíly mezi modely: Artisan 5KSM3311 Mini, Artisan 5KSM125, 5KSM156, 5KSM175, 5KSM7580 a novinkou roku 2018 modelem 5KSM185.

5ksm175psca_f_hubtzv. „Malý Artisan“

(modely 5KSM125, 5KSM156, 5KSM175 a 5KSM185)

objem 4,83 l

Další článek o srovnání modelů 4,83l zde: http://blog.kitchenaid.cz/archiv/6147

 5ksm150-c-l-m

Ve všech případech se jedná o tentýž model se stejným výkonem i objemem mísy 4,83 l. Rozdíl je pouze v základní výbavě a v provedení pracovní mísy, respektive v materiálu mísy. Samostatně lze zakoupit i keramické mísy a vybrat si můžete rovnou z 8 barev. K zakoupení zde: https://www.kitchenaid.cz/kitchenaid-keramicka-misa-4-83l

Všechny uvedené přístroje přístroje jsou jinak zcela totožné, stejný výkon, stejný tvar i velikost. Logo na stříbrném proužku okolo hlavy robotu je stříbrné a vystouplé. Hnětací háky a plochý šlehač jsou potaženy nepřilnavou nylonovou vrstvou s výjimkou NOVINKY 2018 5KSM185, kde všechny háky a šlehače jsou nově z NEREZU! 

Pracovní mísa o objemu 4,83 l:

model KSM125, 5KSM175 disponují lesklou nerezovou mísou 

model  5KSM156  „Matně perlová“ je řazena do tzv. „svatební edice“a v provedení s matnou skleněnou mísou

novinka 2018 5KSM185 disponuje novým designem nerezové mísy, která je  matná broušená

*

Základní vybavení jednotlivých modelů:

 5KSM125:  lesklá nerezová mísa o objemu 4,83 l, plochý šlehač, hnětací hák, balónová metla (neobsahuje nalévací štít). Hnětací hák a plochý šlehač jsou potaženy nepřilnavou nylonovou vrstvou. 

 5KSM156: matná skleněná mísa o objemu 4,83 litru, poklop na mísu, plochý šlehač, hnětací hák, balónová metla (neobsahuje nalévací štít a plochý šlehač se stěrkou). Hnětací hák a plochý šlehač jsou potaženy nepřilnavou nylonovou vrstvou. 

    5KSM175:  lesklá nerezová mísa o objemu 4,83 l, nerezová mísa o objemu 3 l, plochý šlehač, hnětací hák, plochý šlehač se stěrkou, nalévací štít, balónová metla. Hnětací hák, plochý šlehač a plochý šlehač se stěrkou jsou potaženy nepřilnavou nylonovou vrstvou. 

Novinka 2018 5KSM185: broušená nerezová mísa o objemu 4,83 l, další nerezová lesklá mísa o objemu 3 l, balónová metla, hnětací hák, plochý šlehač, nalévací štít

(neobsahuje plochý šlehač se stěrkou). Hnětací hák, plochý šlehač a balonová metla jsou vyrobeny z nerezu, tudíž vhodné pro mytí v myčce. 

*

Další informace k „Malému Artisanu“ (platí pro všechny 4 typy):

1) velmi tichý a výkonný 300W motor (10 rychlostí 58 – 220 ot/min. )

2) přímý pohon konstruován ozubenými koly namísto běžného řemene (vyšší účinnost)

3) celokovová konstrukce, hmotnost 11,3 kg a protiskluzová gumová podložka – robustní, stabilní a odolný 

4) planetární systém mixování  – rychlé a důkladné míchání

6) nadstandardní vybavení:  nerezová lesklá mísa 3 l (5KB3SS), plochý šlehač se stěrkou (5KFE5T), nalévací štít (5PKN1PS) 

7) do multifunkčního místa robotu lze upevnit širokou škálu volitelného příslušenství, díky kterému můžete s robotem strouhat, krouhat, krájet, lisovat, mlít a ještě mnohem více 

8) pro mixování až do hmotnosti 1,2 kg mouky (cca 2,25 kg těsta)

 12 bílků velikosti M

šlehačka 1 l


5KSM175PSSP_3-4.12909

question

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY:

 

1) Není výkon 300 W nějak málo??? Utáhne to i těsto na vánočku?

Odpověď: Není to málo, a těsto na vánočku robot opravdu bez problémů utáhne. Zvládne také těsto na chléb, těsto na linecké cukroví, a když na to přijde, tak i potahovou hmotu

Co se výkonu týče, zde budu citovat kolegu Tomáše Vymazala, který se k tomuto tématu velmi trefně vyjádřil na tiskové konferenci:

„Nenechte se nachytat prodejci. Ti často používají příkon jako oblíbený prodejní argument z toho důvodu, že jde obvykle o vyšší číslo než samotný výkon kuchyňského robotu. Vyšší číslo na první pohled vypadá lépe. Klíčové je však pochopit, že příkon je jen údaj o průměrné spotřebě elektrické energie při používání přístroje za určitou dobu. Udává se ve wattech a neříká nám nic o výkonu motoru. Neplatí zde pravidlo, čím větší příkon tím větší výkon. Výkon motoru je podstatný parametr – objasňuje, jakou sílu má robot při zátěži.“

 

2) Proč se rameno robota kývá?

Odpověď: při tuhosti a hmotnosti těsta se někde musí kinetická energie projevit. Když si tedy robot v míse přehazuje kilo tuhého těsta, je jasné, že se mu bude lehce kývat hlava. I s vámi by přece lehce zalomcovalo, kdyby vám někdo do rukou hodil kilo těsta, nebo kdybyste si jej dokonce přehazovali z jedné ruky do druhé.  Kývání hlavy robotu tedy ničemu nevadí, robot se opravdu nerozbije, je na takovou práci stavěn.

 

3) Když si koupím robot s nerezovou mísou, bude na něj pasovat i skleněná?

Odpověď: ano, bude.  Na „Malý Artisan“ pasují všechny typy pracovních mís o objemu 4,83 l (skleněné, keramické i kovové). Je tedy jedno, který z modelů zvolíte, mísy se dají vzájemně kombinovat. K těmto modelům si navíc můžete pořídit také 3 l nerezovou mísu nebo mísu o objemu 4,28 l.

 

ka_2015_standmixer_4-8l_ok_l05pc_vk

 tzv. „Velký Artisan“

(model 5KSM7580)

objem 6,9 l5ksm7580-c-l-m

Model 5KSM7580 disponuje lesklou nerezovou mísou o objemu 6,9 l.

 

Další informace k „Velkému Artisanu“:

1) extrémně tichý motor (10 rychlostí  40 – 200 ot/min.

2) výkon 1,3 koňské síly (970 wattů)

3) celokovová konstrukce včetně převodové soustavy – robustní, stabilní a odolný

4)  hmotnost 12,6 kg a protiskluzová gumová podložka

5) planetární systém mixování  – rychlé a důkladné míchání

6) standardní vybavení: hnětací hák (5K7SDH), plochý šlehač (5K7SFB), šlehací metla(5K7EW) a nalévací štít (5K7PS), nerezová mísa o objemu 6,9 litru (5KR7SB)

7) do multifunkčního místa robotu lze upevnit širokou škálu volitelného příslušenství, díky kterému můžete s robotem strouhat, krouhat, krájet, lisovat, mlít a ještě mnohem více 

8) pro mixování až do hmotnosti 2,2 kg mouky (3,3 kg těsta)

19 bílků velikosti M

1,9 l šlehačky

5KSM7580CA_sideR.303


question

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY:

 

1) Uhněte „Velký Artisan“ těsto lépe?

Odpověď: Rozdíl nepoznáte. U obou typů („Velký“ i „Malý“) je konzistence i kvalita těsta je totožná. Tedy žádnou vánočku se super schopnostmi vám Velký Artisan nevytvoří. Jeho benefit je pouze v tom, že vám zpracuje téměř dvojnásobné množství surovin, takže zatímco „Malý Artisan“ uhněte jednu vánočku,  „Velký Artisan“ zvládne dvě.  


2) Když nemá „Velký Artisan“ výklopnou hlavu, bude stabilnější?

V tomto případě si můžete být jisti, že oba typy robotů sedí na kuchyňské lince jako přibité. 

U „Velkého Artisanu“ se vám zase může kývat mísa, pokud budete zpracovávat větší množství tuhého těsta. Tak či tak, je to v pořádku, nemusíte se bát, neboť při tuhosti a hmotnosti těsta se opět někde musí kinetická energie projevit. 

KitchenAid kuchyňské roboty v současné podobě jsou na trhu již 80 let! A to, že zůstaly nezměněné, jen dokazuje, že jejich kvalitě můžete opravdu důvěřovat!

ka_2015_standmixer_6-9l_ok_03pc_vkrobot „MINI“

(model 5KSM3311)

objem 3,3 l5KSM3311X_a-l-m

Nejmenším zástupcem řady domácích kuchyňských robotů je tzv.  MINI, který je o 20% menší a o 25% lehčí než „Malý Artisan“. Tenhle „mrňousek“, jak mu přezdíváme, je ideální volbou pro lidi, kteří žijí sami nebo v páru a chtějí zpracovávat menší množství surovin, či se často stěhují za prací a chtějí mít ve své kuchyni snadno přenosné vybavení.

I tento model rozhodně dělá své příslušenosti k rodině KitchenAid náležitou čest, a je opravdu šikovný. Nečekejte „kulturistu“, extra velké množství nezvládne, ale za to vás podrží vždy a za všech okolností, ať už se s jeho pomocí rozhodnete dělat cokoli. 

5KSM3311XHW_MixerMini_Profil.10675

Více o tomto typu kuchyňského robotu zde: http://blog.kitchenaid.cz/archiv/6577

Další informace k „MINI“:

1) příkon 250 W (motor stejnosměrný proud, přímý pohon)

2) počet otáček 40 – 200 / rychlost 1-10

3) objem mísy 3,3l

4) materiál motorové jednotky kovová

5) celokovová konstrukce – robustní, stabilní a odolný

 6) planetární mixování – rychlé a důkladné míchání

7) do multifunkčního místa robotu lze upevnit širokou škálu volitelného příslušenství, díky kterému můžete s robotem strouhat, krouhat, krájet, lisovat, mlít a ještě mnohem více 

8) max. kapacita 680 g mouky

8 bílků velikost M


Doufáme, že jsme vám alespoň trošku ulehčili rozhodování a brzy vám bude moci nový parťák Artík doma pomáhat. 

 


profil

e-shop: www.kitchenaid.cz

facebook: https://www.facebook.com/KitchenAidCeskaRepublika

všeobecné dotazy: info@kitchenaid.cz

Pro všeobecné informace o dostupnosti zboží, servisu a v případě dalších technických dotazů využijte kontaktů zde:

Tel: 602 751 818, 724 767 114, 517 346 256


 logo_embossed_7457