DOMÁCÍ RAW PROTEINOVÉ TYČINKY BEZ LEPKU

Když jsem s pomocí KitchenAid mixéru Power Plus poprvé vytvořila arašídové máslo, odstartovala obrovská vlna mých různých pokusů od výroby oříškových másel na slano, na sladko, přes proteinové nutelly, Raw dezerty a další způsoby zpracování oříšků či sušeného ovoce…až mé myšlenky zabloudily k RAW proteinovým tyčinkám, které občas zahlédnu ve zdravé výživě, a které si vzhledem k vysoké pořizovací ceně většinou odpustím.

A vzhledem k tomu, že zastávám názor „Všechno jde, když se chce“, rozhodla jsem se pro výrobu vlastních proteinových tyčinek, hezky ze základních surovin, bez umělých sladidel a aromat.

Navíc, vezmete-li v potaz, že 50 g tyčinka v obchodech stojí přes 30 Kč, a ze zde uvedených surovin si vyrobíte téměř kilo hmoty za necelých 150 kč, umíte si spočítat, kolik takto ušetříte a ještě máte jistotu, že víte, co jíte 🙂

IMG_1116

Takže teď k samotné přípravě 🙂 Suroviny zde uvedené seženete v každé zdravé výživě, případně ve vybraných obchodech se suplementy.


Ingredience:

500 g arašídů (nepražené a nesolené)

500 g datlové pasty 

50 g RAW rýžového proteinu (nebo jakékoli jiného veganského, např. hráškového) *

2 lžíce RAW kakaa

* běžné „neveganské“ proteiny na bázi syrovátky či kaseinu příliš nedoporučuji, tyčinka by byla hůře stravitelná vzhledem k přítomnosti arašídového másla..


Arašídy vsypte do nádoby mixéru Power Plus a za použití pěchovadla mixujte na program „drcení ledu“ po dobu 1:30 minut.

IMG_1037

Po uplynutí této doby byste měli mít hladké arašídové máslo.

IMG_1101

 

To pak pomocí stěrky přemístěte do mísy kuchyňského robotu KitchenAid, přidejte na menší kousky naporcovanou datlovou pastu, přidejte protein a kakao a nechejte při nejnižších otáčkách zpracovávat asi dvě minuty (nebo dokud se ingredience nespojí do jednotné pružné hmoty, která se nelepí na stěny mísy).

IMG_1103 DSC_0463

Pokud je hmota stále lepivá, přidejte ještě kakao nebo protein.

Hotovou hmotu prsty natlačte do formy vyložené pečícím papírem (vytvořte asi 2cm vysokou vrstvu) a vložte na 2 hodiny chladit do lednice….

IMG_1107 DSC_0437

Po vychlazení vyklopte na pracovní plochu, jemně poprašte kakaem či lucumovým práškem, nakrájejte na kostky či tyčinky a můžete ihned konzumovat nebo zabalit do kousku pečícího papíru jako svačinku na tréning či výlet 🙂

IMG_1112


Recept pro Vás připravila bloggerka Terka

Další recepty s použitím přístrojů KitchenAid a články této aoutorky naleznete zde

5KSM150-a-l-m

Přístroje použité v receptu:

KitchenAid Mixér Power Plus: https://www.kitchenaid.cz/blendry

Robot Artisan MINI 5KSM3311: https://www.kitchenaid.cz/kuchynske-roboty-kuchynske-roboty