AMBIENTE VE FRANKFURTU 2016 – novinky KitchenAid

Stejně jako v loňském roce ani letos jsme nezaháleli, a tradičně pro vás sbírali informace o připravovaných novinkách KitchenAid, inspiraci na přípravu chutných pokrmů a dojmy z předváděcích akcí 🙂

Místem konání mezinárodního veletrhu Ambiente je již tradičně Frankfurt nad Mohanem, a probíhá v termínu od 12. do 16. února 2016. My pro vás máme fotografie ze sobotního představování novinek KitchenAid a předváděcích akcí 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

KitchenAid zazářil s připravovanými novinkami pro letošní rok, mezi nimiž figurovaly jak novinky v oblasti elektrických přístrojů, tak samozřejmě také neelektrické produkty této značky. Poprvé jsme tak měli možnost vidět například kuchyňské nože KitchenAid 🙂

Ale abych zbytečně příliš nepředbíhala, začnu nejprve od zmíněných „elektrických“ novinek 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hrdinou letošního veletrhu byl „Varný robot“ (orig. „Cook Processor“), jenž se staral o celodenní pohoštění návštěvníků. Dokáže totiž suroviny naporcovat, rozmixovat, míchat, dusit, vařit, smažit a mnoho dalších úkonů, díky kterým si vystačí zcela sám, a bez nutnosti vaší účasti vytvoří dokonalé pokrmy pro každou příležitost. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

K vidění byl v sedmi atraktivních barvách, mezi kterými nechyběl ani populární matně černý odstín „Černá litina“ (orig. Cast Iron Black).

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

S pomocí „varného robotu“ zručný personál vytvořil takové pochoutky jako jihoamerický vegetariánský guláš, silný hovězí vývar, omáčky, pesta, sladké pěnové dezerty a dokonce také karamelizované oříšky.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Celou předváděcí akcí nás provázel „CHAKALL“, známý televizní aktér německých kuchařských show, který zároveň provozuje celou řadu restaurací a letos vydá svou další kuchařku s jihoamerickými recepty.

Mohli jsme se tak inspirovat celou řadou zajímavých receptů, s jejichž přípravou kromě „varného robotu“ pomáhaly také „multifunkční hrnce“ (nebo chcete-li tzv. hrnce na pomalé vaření).

Ochutnali jsme batátový krém s koriandrem a chilli, marinované hrušky s mátou a kardamonem, dušené karamelizované vlašské ořechy s medem, restované kešu ořechy v těstíčku s medem, kmínem a kardamonem, paštiku a celou řadu dalších pochoutek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Vaření s tolika schopnými pomocníky KitchenAid pak bylo natolik snadné, že během vytváření kompletního menu stihl hlavní aktér zapřáhnout také litinové hrnce KitchenAid, jejichž víko slouží zároveň jako grilovací pánev.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mohli jsme si tak v přímém přenosu vychutnat přípravu šťavnatých steaků z Argentinského býčka s chutným bazalkovým pestem, či smažené krevety v těstíčku.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Návštěvníci si mohli také užívat hravé tvoření s KitchenAid spiralizérem, a vyzkoušet si tak jednoduché ovládání příslušenství.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA  

Na smoothie baru byla k vidění show s použitím „mixérů s magnetickým pohonem“ (orig. Magnetic Drive Blender), který za pár sekund vytvořil jemné nadýchané smoothie jak z ovoce a zeleniny, tak také z nejrůznějších bylinek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nejvíce nás však zaujalo rozšíření produktů KitchenAid v odstínu „Černá Litina“. Kromě kuchyňského robotu a Mixéru s magnetickým pohonem si nyní v tomto odstínu můžete pořídit také rychlovarnou konvici, toustovač nebo varný robot.

K dispozici sice budou až v průběhu letošního roku, potěšit však své oko můžete již nyní, protože jsme pro vás celou tu krásu nafotili 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

kolaz2

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Z „neelektrického segmentu“ nás samozřejmě ihned na první pohled zaujala řada kuchyňských nožů z prvotřídní solingenské oceli, které budou rovněž k dispozici během letošního roku.

Bloky na uložení kuchyňských nožů jsou vyráběny ve stejné továrně jako kuchyňské roboty.  Díky tomu budou zářit stejnými barevnými odstíny jako zmíněné kuchyňské roboty a další spotřebiče KitchenAid, a dokonale tak budou ladit k vaším stávajícím pomocníkům. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Těšit se můžete také na novou sadu keramických zapékacích misek, rozšíření nerezového nádobí o pánev wok s napařovací vložkou či čtverhrannou grilovací pánev 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kromě novinek byla k vidění také kompletní řada již existujících spotřebičů. Řada P2 ve stále populárnější černé barvě…..

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA 

…a řada Artisan v nejprodávanějším odstínu: „Červená metalíza“.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Letošní Ambiente ve Frankfurtu nám opět přineslo spoustu nové inspirace a dojmů, které s vámi s radostí sdílíme! 🙂 Doufáme, že se Vám novinky pro letošní rok líbí, a těšíme se na vaše dojmy a komentáře! :-)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5KSM150-d

Luboš Vymazal
Brněnská 444/37, 682 01 Vyškov

Pro všeobecné informace o dostupnosti zboží, servisu a v případě dalších technických dotazů využijte kontaktů zde:

Tel: 602 751 818, 724 767 114, 517 346 256
Email: info@kitchenaid.cz